Flower Kings, The - Stardust We Are

Flower Kings, The - Stardust We Are - tracklist alba, hodnocen?, recenze

1997

Tracklist:

CD 1: (54:34)
01. In The Eyes Of The World (10:38)
02. A Room With A View (1:26)
03. Just This Once (7:53)
04. Church Of Your Heart (9:10)
05. Poor Mr. Rain's Ordinary Guitar (2:43)
06. The Man Who Walked With Kings (4:59)
07. Circus Brimstone (12:03)
08. Crying Clown (0:57)
09. Compassion (4:45)

CD 2: (71:41)
01. Pipes Of Peace (1:19)
02. The End Of Innocence (8:28)
03. The Merrygoround (8:17)
04. Don Of The Universe (7:02)
05. A Day At The Mall (0:45)
06. Different People (6:19)
07. Kingdom Of Lies (5:48)
08. If 28 (2:15)
09. Ghost Of The Red Cloud (4:37)
10. Hotel Nirvana (1:49)
11. Stardust We Are (25:02)


Obsazení:

Roine Stolt (kytara, zpěv, klávesy)
Tomas Bodin (klávesy)
Hans Froberg (zpěv)
Hasse Bruniusson (perkuse)
Jaime Salazar (bicí)
Michael Stolt (basová kytara)

 
21.04.2020 legolas
5 stars

Patnáct let trvalo, než se v hudebním světě objevil někdo, kdo začal tvořit hudbu která navazovala na původní Yes. S deskou Drama padla i poslední bašta progresivní scény, tedy kapela Yes a svět se přerodil do nové doby. Syntezátory začali udávat směr také tomuto odvětví a na dalších deset let nastal utrum. V sedmdesátých letech tolik populární hammondy a mellotrony se přestali používat a rázem se stali přežitkem staré doby. Syntíky a s příchodem devadesátek obnovený syrový sound ubyl každého a pěkně mu nakopal prdel. Už to vypadalo, že se žádný nástupce sofistikovaného umění neukáže, ale v devadesátém pátém se objevil Roine Stolt. Zkušený hráč, zpěvák i skladatel s bohatou zkušeností vsadil do ohně první hudební želízko Back in the World of Adventures a hned z toho byla událost sezóny. Plnohodnotný tovar za rok nahradil deskou Retropolis a rázem stál na vrcholu. Všechna další alba už(jen)potvrzovala výsadní postavení kapely, která svou laťku držela celých dvacet let.

Neznám nikoho, kdo by dokázal během necelých sedmi let vydat čtyři plnohodnotná alba v dvoj diskovém formátu. A to s materiálem vyrovnaným, uceleným a invenčně bohatým. Však je to taky pořádná fuška takový příděl vypotit. Někteří slabší fandové se raději obrací k přístupnějším kusům a vybírají si z diskografie TFK méně náročné tituly(i tady se k tomu jeden přiznal).

Stardust We Are je z této čtyřky nepřístupnější a nejmelodičtější. Na prvním disku převládají hlavně instrumentální věci, druhý je zpěvnější a přijatelnější. Pulzuje uvolněně a invenční běhy nejsou tak ostré a bodavé. Pomalejší tempo se projeví na odhlučněné prázdninové atmosféře s mnoha bukolickými výjevy-The End Of Innocence, Don Of The Universe, Kingdom Of Lies. Za pozornost stojí hlavně The Merrygoround, Ghost Of The Red Cloud a zřejmě nejlepší závěrečná Stardust We Are. Já jsem nakloněn první části s napumpovaným úvodem In The Eyes Of The World, krásnou drobností A Room With A View, dál úchatnou Just This Once a hlavně za sebou nastrkanými instrumentálkami Poor Mr. Rain's Ordinary Guitar, The Man Who Walked With Kings, Circus Brimstone, Crying Clown.
reagovat

VopiceZHoR @ 21.04.2020 11:06:54
Proti syntíkům nemám nic, ale jinak souhlasím s recenzí. Titulka je božská. Asi nejdelší kus který si pouštím 2x za sebou. Takže vždy 50 minut :-)

VopiceZHoR @ 21.04.2020 11:26:42
Dík za recku na tohle úžasný album.

EasyRocker @ 21.04.2020 12:01:21
Díky za každé TFK. Krása s úžasným vyvrcholením v titulním koncertu...

john l @ 21.04.2020 12:35:41
Mě by zajímalo, kolik lidí v nich ty Yes tehdy poznalo. Asi mě to nikdy netrklo, ale když to teď čtu černé na bílém a přemýšlím o tom, je jasný, že yesovská tradice pokračovali u TFK asi nejzřetelněj. Myslím, že to bude spíš Stoltem, než třeba Bodinem, nebo Reingoldem. Ti dva hrají jinak než Wakeman a Squir. Ale Stoltovi ozdůbky se zrcadlí v pojetí Steva Howa.

gandalf @ 21.04.2020 13:07:54
Otázka by taky mohla znít:bylo dalších Yes vůbec zapotřebí. V roce 1995 Yes normálně fungovali a dokonce se schylovalo ke kambeku původní sestavy. Copak si myslíte, že jim mohla neznámá kapela ze Švédska konkurovat? To těžko.

luk63 @ 21.04.2020 19:08:24
FK asi byli inspirováni Yes, lae pokud chcete slyšet kopírovače Yes, tak to Druid byli jejich současníci a Glass Hammer se jeden čas snažili nepokrytě znít jako Yes.

PaloM @ 21.04.2020 19:34:12
Je veľa skupín, ktorí sa inšpirovali s Yes. Žiadni pokračovatelia nie sú. Sí len tí, čo sa inšpirujú alebo napodobňujú. Slovo "pokračovatelia" v kontexte hudby je skôr novinárskym výmyslom z neznalosti.
Flower Kings je dlhoročne kvalitná skupina, pokračuje sama svojou cestou 🙂

john l @ 21.04.2020 19:46:21
Glass Hammer nesahají FK ani ke kotníkům. To je nehorázná břečka. Nevýrazná, bez ksichtu, bez nápadu a hlavně bez zpěváka. Toho místního pokušitele mezi zpěváky nepočítám.

EasyRocker @ 21.04.2020 20:20:06
Taky mám Květináře možná úplně v čele moderního progového pelotonu, v některých pasážích se přistihuju, že u mě překonávají i mnoho klasiků, tu a tam i těch Yes. Prostě u TFK jsem se nikdy nenudil - ani vzdáleně.

dan @ 22.04.2020 09:19:09
Starou atmosféru vyrábí Bodinuv mellotron. Pro tvorbu květinkářů je důležitější než Stoltova kytara.

Petr59 @ 23.04.2020 23:41:10
Po dlouhé době jsem si dnes toto (dvou)album pustil . . . Jde nějak změnit v hodnocení ty mé 4* na plných 5? V klídku, večerní sluchátkový poslech, na jeden zátah...prostě -> 5*.

13.09.2017 Brano
5 stars

V prehrávači sa krúti CD č.2 Stardust We Are,vo fajke mám trávu( zmes Kostrava lúčna+Mätonoh mámivý)a v pohári desinu Corgoňa.Možno nebudete veriť,ale je to len druhé moje pivo v tomto roku.Celé leto som abstinoval a pil som len minerálnu vodu Sulinka,ktorá má údajne značné laxatívne účinky.Bolo to napísané na flaši,ale len takými malými písmenkami a ja takýmto textom zo zásady neverím,pretože vždy sa jedná o nejaký nekalý právnický fígeľ,alebo podfuk.Ale veriť som mal.Riť si vytrpela svoje.Ale ako hovorí klasik,nech telo trpí,keď je hlava sprostá!

Na úvod je tu majestátny chrámový organ na ktorom hrá Tomas Bodin ústredný motív,ktorý je plne rozvinutý v záverečnej titulnej epickej 25 minútovej kompozícii.Táto organová miniatúrka má názov Pipes of Peace a zimomriavky u poslucháča sú zaručené!Nasleduje rozjímavá skladba The End Of Innocence,ktorá náladovo nadväzuje na dramatické organové intro.Tretia skladba The Merrygoround je už ale z iného súdka.Veselá, optimistická záležitosť kde vplyv art-rockových velikánov YES je neprehliadnuteľný.Taký kvetinový Roundabout!Rovnako hravá a veselá je i skladbička Different People,kde by ste vôbec nepovedali,že to hrá progrocková kapela.Refrén je neuveriteľne chytľavý,takže kedy ho hrali v rádiách tak by si ho pohvizdovala a pohmkávala polovica populácie.Možno práve pre túto pestrosť mal dvojalbum Stardust We Are taký úspech aj v USA.Ďaľšia pecka je Kingdom Of Lies,ktorú mám osobne veľmi rád a vždy sa na ňu teším.Hlavného vokálu sa bravúrne ujal Hasse Froberg,ktorý znamená pre skupinu obrovský prínos a jeho hlasový rozsah je neporovnateľne väčší ako ten Stoltov(samozrejme,pri všetkej úcte k majstrovi).Mozaiku pestrosti tohto dvojalbumu dotvára ďaľšia nezvyčajná skladba Ghost Of The Red Cloud.Je to akási podivná zmes reggae a country music.Veľmi príjemná,trošku žartovná záležitosť,kde vidieť,že chlapci majú zmysel pre humor.Tu sa už však sranda končí,pretože prichádza ťažké temné psycho Hotel Nirvana,akési ticho pred búrkou,ktoré predznamenáva že sa bude diať niečo veľmi veľmi dramatické!A je to tu!Stardust We Are-magnum opus di tutti capi numero uno absolutto!!!Toto trojdielne majstrovské dielo začína úplne pozvoľne.Stolt spieva kľudným až rozprávačským štýlom,atmosféra však pomaly hustne.Napomáhajú tomu výrazne aj inštrumentálne vsuvky a medzihry,ktoré pomaly ale účinne a isto zvyšujú napätie.Dej šialene graduje a okolo 17 minúty sa rozpúta skutočná smršť.Erupcia vulkánu nastane pompéznym refrénom:

Stardust we are
Close to divine
Stardust we are
See how we shine

...ktorý sa ešte raz zopakuje.Neskutočne intenzívny hudobný orgazmus!!!Potom už nasleduje len decentný fade out.

Teraz budem vážny ako monoskop >> odkaz .The Flower Kings nie je len tak nejaká progrocková skupina zo Švédska.The Flower Kings je progrocková ustanovizeň,inštitúcia a pre mňa hudobná svätyňa!!!Dvakrát som bol na ich koncerte a bol to zážitok porovnateľný snáď len s prvým sexom v živote,alebo s revolúciou v roku 1989.To trošku preháňam,ale musím to predsa k niečomu prirovnať!Ak existuje nejaký progrockový ignorant,ktorý Stardust We Are náhodou nepozná a ešte nepočul(čomu neverím),tak by to mal urýchlene napraviť,pretože doba je neistá a osud tohto sveta sa môže hocikedy naplniť.Teda možno:-).
reagovat

Mayak @ 13.09.2017 13:12:33
... obidve časti recenzie na obidva disky - skvelé čítanie na skvelú kapelu, Braňo. Klubúk dole (aj keď ho nikdy nenosím)! ... recka za 5*

@ 13.09.2017 14:18:05
Skvělé čtení, jen co je pravda. Ale překvapuje mě, že se ani autor, ani nikdo z dalších přispěvatelů nevyjádřil ke špatnému sejmutí zvuku tohoto cd. Copak nikomu z vás nevadí místy časté, místy občasné popraskávání? Ve sluchátkách je daleko zřetelnější než na repro. Mě to hodně kazí celkový dojem z nahrávky.

Brano @ 13.09.2017 16:40:50
Ďakujem za uznanie,vážim si to.

Brano @ 13.09.2017 19:29:42
oř: Musím sa priznať,že tento dvojalbum som vždy počúval z reprobední.Zvuk určite nie je dokonalý,ale mňa v tomto prípade primárne oslovila hudba.DR je 9,čo by nemalo byť najhoršie. Čo sa pamätám,tak v titulnej 25 minútovke sú niektoré dosť nabasované pasáže,takže mi to miestami dunelo,čo som vyriešil tým,že som upchal basreflexový otvor molitanom a bedne som tiež umiestnil ďalej od steny.Odvtedy je to OK.Ale niekedy počúvam aj v noci na slúchadlá,takže skúsim si Stardust We Are vypočuť aj takto.

@ 13.09.2017 20:52:27
Brano a klidně i ostatní kteří tento album vlastníte na cd: Zkuste 1 cd, postačí začátky, třeba prvních 10 sekund ve skladbě číslo 2. A Room With A View, č. 4 Church Of Your Heart a třeba č. 8 Crying Clown. Jde o příšerné lupání a praskání. Strašlivě to narušuje celistvost nahrávky. Ve sluchátkách to jde slyšet ukrutně. Nebo jsem snad netopýr?
Dejte mi vedět prosím.

jirka 7200 @ 13.09.2017 23:23:55
The Flower Kings nejsou vůbec mým šálkem kávy, ale co se týče technické části nahrávky alba Stardust We Are, není to až tak špatné. Nahrávka je plošší, mohla by být dynamičtější, ale zvuk není zmršen až tak, že by v něm něco praskalo z důvodu nízkého RMS, či ořezaných signálových špiček.

@ 14.09.2017 08:19:45
Jirko tak kde se to tam objevilo? Slyšíš to tam taky, nebo někdo z vás?

jirka 7200 @ 14.09.2017 08:46:42
Podle Discogs.org je 12 různých vydání - je možné, že se některé kvalitou liší.... já prověřoval verzi od Inside Out
IOMCD 048 Europe.

Jinak by jsi musel poslat vzorek.

>> odkaz

@ 14.09.2017 09:51:03
Mám přesně to stejné, škoda že jej nevlastníš abys mohl vyzkoušet. Počkám co Brano, snad ty místa otestuje a napíše.

Brano @ 14.09.2017 12:13:30
oř: 2CD Stardust We Are mám vydanie od Inside Out 048 z roku 1999.Tebou odporučené skladby som testoval na CD prehrávači Yamaha CDX-880 priamo zo slúchadlového výstupu na slúchadlách Technics.

Áno,máš pravdu,mierne praskanie je počuteľné najmä v skladbe A Room With A View.Mňa osobne to nejako zvlášť nevyrušuje,ale každý to vnímame inak a pre niekoho to môže byť nepríjemné.V ostatných Tebou uvádzaných skladbách je praskanie skutočne minimálne,zanedbateľné.Ak si mladý človek a máš do 30 rokov,tak určite máš citlivejší sluch ako ja čo mám po 45-ke.Čítal som nejakú štúdiu,že už po 30-ke sa zhoršuje citlivosť sluchu a zužuje sa frekvenčný rozsah...Neviem to však posúdiť,nie som odborník na túto problematiku.V každom prípade,teš sa z hudby a nehľadaj chyby,totiž nič nie je dokonalé.

Pegas @ 14.09.2017 13:08:36
oř: Desku jsem neslyšel snad několik let. Schválně jsem to zkusil a máš pravdu. Ve druhé skladbě jsem tedy na začátku nic nezaznamenal, ale v té čtvrté a osmé ano. Mám reedici z roku 2009 InsideOut/Century Media

Pegas @ 14.09.2017 13:11:57
Recenzovat každý disk zvlášť je blbost. Deska se má hodnotit jako celek a jestli to nezvládněš najednou, tak není problém napsat obě části odděleně a publikovat je v jedné recenzi. Zřejmě to může i zkreslovat hodnocení, ani mě nenapadlo, že tu jdou vložit dvě recenze od jednoho uživatele.

horyna @ 14.09.2017 20:53:08
Napřed Barno, potom Oř.
Chlape to se ti zas něco fest povedlo. Aneb, jak odlehčit recenzi na vážnou muziku. Parádička a díky za každé další květináče.

Oř: poslední roky jsem tuto nahrávku poslouchal zcela určitě jen v mp3. A tam nějaké jemné praskání lehce přeslechnu. Na tvou výzvu jsem skladby rovněž otestoval a především ve čtvrté Church Of Your Heart to praští jako kráva. Strašné pazvuky okolo rajské hudby, škoda. Kde jsou teď mistři zvuku Antony a Jaromír Merhaut se svým vysvětlením? Jestli je tohle originál, kde se to tam vzalo. Cožpak to ve studiu neslyšeli???????

@ 16.09.2017 18:30:35
Brano,Pegas,Horyno díky za váš čas u testu céda. Škoda že se nemůžu dozvědět proč k takovým věcem dochází. F.K. zvučí svá alba velmi dobře, tohle je zvlášní anomálie, která mě dokáže poslech cd dost otrávit.

jirka 7200 @ 16.09.2017 19:43:07
to Horyna : ač nejsem mistr zvuku Antony ani Jaromír Merhaut, dovolím si opakovat ještě jednou svůj příspěvek - na verzi od Inside Out IOMCD 048 Europe nic nepraská. :-)

horyna @ 17.09.2017 11:40:07
Jiří: čtyři lidé to tam slyší a ty jsi vyjímka? Zjevně všichni zkoušíme stejný výlisek. Tak buď budeš muset k ušnímu gynekologovi, nebo vlastníš zázračný přehrávač, který odbourává všechny ruchy a nekalé zvukové stopy :-) :-) Jinak už nevím jak to vysvětlit.

Oř: když jsem doma, tak poslouchám skoro vše ve sluchátkách a ono nepříjemné praskání slyším u mnoha cd. Někdy mě pěkně sejří. Když to dám na bedny, tak je to jenom málo zřetelné, člověk je dál a tolik si toho nevšímá. Ale jelikož s tím nic nenadělám, musím na to přistoupit a přetrpět.

jirka 7200 @ 18.09.2017 00:01:12
Vystrašen z návštěvy ušního gynekologa jsem se tedy opět vrátil k poslechu tohoto CD. Samozřejmě jsem nestudoval všechny písně, ale čtvrtou Church in Your Heart. Dokonce jsme stáhnul jinou verzi CD ve flac a stále nic. Proto jsem se znovu začetl do komentářů, kde že je praskání slyšet. Je zmíněna klávesová skladba A Room With A View, tak tam mě fakt nenapadlo nic hledat. A skutečně, v této jediné skladbě slyším v obou verzích jemné rychlé lupání, tak jako by buffer nestačil dodávat data. Přitom záznam poničen není, netuším, kde se to tam mohlo objevit.

Vy ještě někdo slyšíte praskot i někde jinde? Tak to já fakt už ne. Pro zajímavost jsem poslechl i vinyl rip této nahrávky - zní o 200% lépe, než z CD a tam ani v A Room With A View nic nepraská - musí to být chyba převodu na CD.

PaloM @ 18.09.2017 10:10:20
Čo to vlastne ušný gynekológ vyšetruje?

jirka 7200 @ 18.09.2017 11:26:46
Ten pohledem a palpačně vyšetří, zda to, co máš po straně hlavy, jsou uši nebo nějaký jiný orgán, který hůře slyší praskání ve Flowerech. Kopie zprávy se posílá Horynovi, který rozhoduje o další léčbě :-)

horyna @ 18.09.2017 11:56:01
Chlapci tady je přesná definice ušního gynekologa:
Jde o specialistu, jež má na starosti hloubková vyšetření otvorů velikostně daleko menších, než se kterými pracuje gynekolog klasický. Tyto vstupní tunely bývají povětšinou situovány do jiným místa na lidském (mužském) tělě, než zákoutí, která my muži u druhého pohlaví tak rádi prozkoumáváme. Vzájemná záměna těchto dvou lékařských oborů není především u mužské části populace vítána.

bullb @ 20.12.2017 15:54:28
Brano asi spravil dobre, že recenzoval dvojalbum samostatne. Táto kapela a ďalšie z tohto žánru boli pre mňa neznáme. Priznávam: bolo treba zarobiť prvý milión, hobby musí ísť bokom :-)
Dvojka z tohto dvojalba ma chytila. Zatiaľ drží. Jednička mierne zaostáva, ale dobieha. Vynikajúci inštrumentalisti. Príjemný a čisto intonujúci spevák. Skvostné melódie. Jednoducho hudba chytí za uši (srdce). Stále mám však pocit, že som to už niekde počul. Yes, určite boli ich vzorom. Trocha patetické použitie organu. Napriek tomu: všetko dokopy je výborné. Čím to je ? Hodnotím slušnými 4*

VopiceZHoR @ 17.04.2019 15:47:24
To praskání tam je. Třeba "If 28" zní jak postapo vinyl rip. Ale album je parádní. Třebas titulka... Večerníček, který můžu kdykoliv. Rekord mám myslím 4x za sebou. Neuvěřitelná záležitost

VopiceZHoR @ 12.11.2019 22:48:44
Tohle album je prostě nádherný. Chtěl jsem původně poslat jen koment, ale tady nemůžu jinak. Nejkratší dvojalbum co jsem slyšel. Nebudu se vyjadřovat ke každý skladbě extra, to asi nemá významu. Ale ta titulní ... 25 minut, co přijde, že je tak 3 minuty. Emoce, obrečím to vždy..

12.09.2017 Brano
5 stars

Táto hudba je v dnešných ťažkých časoch skutočne balzam na ubolenú dušu.Včera som s prekvapením zistil,že 2CD vlastním už vyše 15 rokov a ešte som nebol schopný o tejto nádhere vytlačiť zo seba ani riadok.A to je chyba,pretože sa jedná o veľkolepý monumentálny monštruózny monolit čnejúci až do oblakov.A tak som sa rozhodol konať a umierajúce mozgové bunky som posilnil pivom značky Corgoň,ktoré je najlepšie na svete v rozpúšťaní zubného kameňa.

In The Eyes Of The World je poriadne našliapnutý začiatok v štýle skupiny Yes,ktorý hneď zdvihne náladu a hladinu serotonínu v mozgu a v nervových zakončeniach.Krátka oddychovka v podobe A Room With A View a už je tu zvolanie Shut Up! a Just This Once.A je tu kostolný organ a pastorálna takmer religiózna Church Of Your Heart,ktorá začne svojou dojímavou naivnou úprimnosťou jemne nahlodávať moje zatvrdnuté srdce zblúdilej ovečky z košiara rodnej RKC.Nasleduje trochu seversky zadumaná inštrumentálka The Man Who Walked With Kings,ktorá ukľudní rozbúrené city a ide sa do tuhého v podobe strašidelného inštrumentálneho kolosu Circus Brimstone.Keď popustím uzdu fantázie,tak vidím cirkusové šapitó,pod ktorým zdesenému obecenstvu predvádzajú akrobatické kúsky rôzni znetvorení mutanti,ľudoopi,hobitovia a avatari všetkého možného aj nemožného typu.Obecenstvo sedí ako prikované,bez možnosti pohnutia sa.Pre mňa zlatý klinec programu,kedy mi striedavo naskakujú zimomriavky a oblieva ma studený pot.A je tu záver v podobe Compassion.Bizarná nálada vyvolaná zvláštnymi elektronickými zvukmi,Roine Stolt spieva zastretým hlasom,následne mu kontruje zbor mohutným "Compassion" a táto výbušná zmes vrcholí elektrizujúcim a zároveň oslobodzujúcim gitarovým sólom gilmourovského typu,ktoré to všetko zaklincuje!

Tak a na dnes končím.Ako muž po štyridsiatke už nemám dlhú výdrž a CD č.2 by som už nezvládal zrecenzovať ani po mentálnej ani po fyzickej stránke.Ako odchovanec socialistického školstva,ktoré zo mňa vytvorilo latentného klérofašistu, homofóba a odporcu silikónových pŕs,nie som schopný podávať nadľudské kapitalistické výkony adekvátne súčasnej dobe.Najmä nie po dnešnej ťažkej noci,kedy ma vo sne naháňala nadržaná Nadežda Krupská s cieľom brutálne ma znásilniť.Ešte šťastie,že nemala silikónové prsia,lebo to by bol už iný horor!


reagovat

Snake @ 12.09.2017 11:30:19
Člověče Brano, já se z tebe zvencnu :) Super čtení, už dlouho jsem se tady takhle nepobavil. Nečekal bych, že u tebe budou zrovna The Flower Kings vyvolávat takovéhle pocity. Pár desek od nich mám, ale můj vztah k nim je nějakej neutrální. Poslechnu, řeknu si dobré a zase je na rok odložím. Ta jejich alba jsou na mě moc dlouhá, v dnešní uspěchané době nemám tolik času se jim věnovat tak, jak by si nejspíš zasloužila.

Ale toho Corgoně si nechám poslet celou kastnu, aspoň nebudu muset chodit na docela bolestivé čištění...

EasyRocker @ 12.09.2017 13:01:22
Brano dodržel tradici a ukázal, že i vážná hudba, kterou nepochybně TFK produkují, se dá komentovat humorně a s ohromným nadhledem. Nejen pořád šťourat v té hudební hmotě, ale trochu poodstoupit a ulevit si. Pobavilo ! :-)

Brano @ 12.09.2017 14:01:20
Chlapi,ďakujem!Trochu sebairónie nikdy nezaškodí :-).
Snake,s pivom Corgoň opatrne,je to riadna horčina šťanka a brčina,horkejší je už len topoľčiansky Topvar.Inak váš prezident Zeman je tiež fanúšik nášho piva,špeciálne toho popradského :-))).A najzabijáckejšie sú tie lacné pivá z Lídla,tie sú vhodné len pre svokru :-).

PaloM @ 13.09.2017 12:24:13
:-) :-)

13.01.2017 horyna
5 stars

První velký projekt králů květinových luk a hájů, už v sobě plně absorbuje všechna poznávací znamení kapely a je obdařeno mimořádnou skladatelskou invencí. Jestliže si mohl posluchač přeci jenom málinko s prvními dvěmi deskami říkat, že je to jen oťukávání terénu, tady, tady pánové udeřili naplno a zbraněmi mimořádně silnými.
To, co platí pro Flowerpower, se dá plně aplikovat už zde, nechci se opakovat a proto napíši jen, že pro pochopení takovéto obrovské plochy hudby, je potřeba poslouchat, poslouchat, poslouchat. Postupně se začne deska otevírat, po částech, po úsecích a až se k ní divák za určitou dobu vrátí, vše do sebe bude krásně zapadat a síla dovědět se o této hudbě a energii z ní prýštící více, bude patřičně znásobena.

Nástrojová bouře rozličně barevného spektra tónů dosahuje prostřednictvím úvodní In The Eyes Of The World širokého dopadu, mistrovské pohrávání si s divákovou představivostí, nutící se plně do skladby zaposlouchat, vždyť její refrén je poslechově melodický a perkusní výr strhává vše živé sebou. Třetí Just This Once- platí za klidnější, rytmicky sevřenou kompozici rezonujících kytar a různých změn nálad.
Táhlá symfonie smyslnosti dýchájící vlastní vizí, plna silné kompoziční struktury a mnoha vrstev, to je Church Of Your Heart. Instrumentální paráda s dechovými nástroji a velmi vnímavou náladou má číslo šest- The Man Who Walked With Kings. Poslední Compassion je prostoupena tajemnou aurou pomalu vystupující z hloubin země.

Varhany kostelního kůru otevíraní druhou desku skladbou Pipes Of Peace. Filmovou hudbou prodchnuta, v silně zadumaném tónu je prezentována píseň The End Of Innocence. Naopak třetí The Merrygoround- působí na divákovo vědomí silně osvěžujícím dojmem, její kostra tvořena zvukově bláznivou koláží, umocňuje nevšední dojem z alba. Orientální tance kočírují i s přispěním saxofonu čtvrtý a zcela insrumentálně pojatý kus Don Of The Universe. Velká pohoda dýchá díky Fröbergovu procítěnému vokálu z kytarovými sóly prošpikované Kingdom Of Lies. Dojímavé usmíření se světem, s blízkými, s životem se otiskne do naší mysli prostřednictvím sentimentální klavírní melodie proplouvající písní If 28. Velké okamžiky nám tento soubor připravuje pro konec druhé desky, nejprve je to rozverná, náladu dětských let zcela navozující Ghost Of The Red Cloud- ojedinělý střípek sbírky tohoto alba a po ní závěrečný 25-minut trvající titulní mega opus Stardust We Are. Konečně se tu k mikrofonu pořádně postaví Hasse (který je na této desce žel bohu v kruté menšině, co se týká vedoucích Roineho linek) a plně se zakousne do nás svým rafinovaným, ale na druhou stranu velice křehkým projevem.

Je velkým dobrodružstvím, prostupovat nesnadnou džunglí zvuků a pocitů, které ve společné jednotě utváří tento gigantický hudební blok.
reagovat

dan @ 13.01.2017 14:59:59
Kdyby takhle hráli v dnešní době:( zestárli a zfotrovatěli nám chlapíci

Mohyla @ 13.01.2017 16:21:43
Doska výborná, jedna z mojich naj kvetinkových!

Dan, pred pár rokmi hrali v Bratislave a pôsobili s viežo!

dan @ 13.01.2017 17:09:00
Mohyla: neříkám že jsou to vousatí starci :), jen svoje poslední produkce moudře uhladili a jaksi pozapomínaj že jazz jim otevřel nejedna zadní vrátka, kterýma mohla jejich invence vesele proudit, to mi u nich dnes chybí.

Brano @ 13.01.2017 20:55:07
Veľmi pestrý dvojalbum na ktorom sa prelínajú rôzne vplyvy,štýly a žánre.Spomenul by som ešte dvanásťminútovú strašidelnú inšrumentálnu jazz-rockovú smršť Circus Brimstone,to je zlatý klinec programu a ešte samozrejme titulná 25 minútová megakompozícia-to je NEBO!!!Päť hviezd plne zaslúžených-majstrovské dielo!Horyna,dík za recenziu.

28.08.2016 Adam6
5 stars

Stardust We Are, v poradí tretie CD od FK som začal počúvať až po asi 3 dennom, neustálom počúvaní
Back In The World Of Adventures a Retropolis.
Vedel som, že najprv musím „zvládnuť“ prvé dva albumy, pretože ak by som sa hneď pustil do Stardust We Are mal by som v hlave len chaos. Takže prvé dva
albumy mám napočúvané, obidve sú vynikajúce - svedčí o tom aj to ako som ich ohodnotil :). Bol som veľmi zvedavý, či toto dvojalbum potvrdí štandard, ktorý bol nasadený veľmi vysoko.

Prvé CD otvára In The Eyes Of The World. Veľmi podarená skladba, ktorá nijako nezaostáva za úvodnými skladbami z predošlých albumov. Taktiež to vyhrávanie v strede sa mi veľmi páči. Za ňou nasleduje A Room With A View.
Krátka inštrumentálka, ktorá má za úlohu dať poslucháčovi čas na strávenie prvej skladby. Nijako neohúri ani nesklame. Album pokračuje treťou Just This Once.
Ten gitarovo-klavírny nástup asi v 30 sekunde ma vždy dostane. Prvú časť albumu(vždy si ho delím na dve časti) uzatvára Church Of YOur Heart, ktorá sa nesie
v pokojnej atmosfére a v ktorej vyniká hlavne Ronnieho krásny spev.
Druhá časť albumu je venovaná štyrom inštrumentálkam. Tu nám páni naozaj predvedúčo všetko dokážu. Poslucháč sa nemusí báť, že by sa začal nudiť. Tých dvadsať
minút zbehne ako voda. Hlavne Circus Brimstone nemá chybu.
Po tejto smršti príde Compassion. Pekne uzatvára veľmi dobrý prvý album.

Druhé CD tiež nie je zlé, no mierne zaostáva za prvým albumom (stále sa však bavíme
o nadpriemere). Začina netypicky, orgánovou Pipes Of peace. Je to zmena oproti predošlým albumom,
no nie zlá zmena. Väčšiu časť druhého albumu už nebudem hodnotiť tak podrobne. Najlepšie skladby
ktoré ma zaujali už po prvom vypočutí sú Different People (vždy si spolu s Ronniem spievam
refrén), End Of Innocence (tiež taká pokojnejšia skladba ako Church Of You Heart) a Ghost Of The Red Cloud (má veľmi chytľavý riff). No aj tak musím povedať, že z druhého albumu už nemám také zimomriavky ako z prvého (s výnimkou spomínaných skladieb). Napríklad
medzihry ako If 28 alebo Hotel Nirvana mi už vyslovene vadia. Avšak !
Prichádza záverečný epos Stardust We Are a zimomriavky sú hneď späť.Vinikajúca... nie počkať, najlepšia na celom albume. Niektoré motívy sú
prosto nezabudnuteľné. Velmi sa mi páči časť ktorá začína asi v šestnáctej minúte kde Ronnie
spieva ... Stardust We Are ! Najlepšie možné zakončenie.

Na záver len toľko: Páni vôbec neubrali nohu z plynu a potvrdili štandard
prvých dvoch albumov. Tie moje maličké chybyčky týkajúce sa druhého CD nie sú až také
podstatné.

Hodnotiť budem trochu lišiacky (matematika nepustí) :)
1 CD - 5
2 CD - 4
reagovat

kamila @ 28.08.2016 10:12:11
Adam6 : naštěstí velí zpátky ke kvalitě!! vidím že ses pustil do mé oblíbené fošny od T.F.K., opravďácká chuťovka pro fajnšmekry s gigantickou minutáží a tunami nápadů. Toto je opravdový monolit artrocku, pokračuj prosím, novou nezaujatou krev podobně orientovanou tu vítám moc ráda

horyna @ 29.08.2016 08:42:32
Flower Kings jsou prostě králové, sever oplývá solidním množstvím originálních kapel charismatického vzezření, tahle je už dlouhá léta stálicí. Album je dlouhatánské a na jeden zátah skoro nemožné urdžet soustředěnost, já si ho raděj dělím:-)
Adam6: stojíš u objevitelského zrodu jejich diskografie, až závidím, kdysi jsem tím také procházel, chce to hodně sil, tak ti je přeji:-)

EasyRocker @ 01.09.2016 14:09:43
Švédsko má neskutečnou sílu na poli neoprogu i metalu nejrůznějšího ražení. Velká spousta jejich kapel už léta patří k mému úplnému topu - kromě Květinových králů Pain of Salvation, Meshuggah, Evergrey, Opeth, Katatonia... Sverige!

horyna @ 01.09.2016 14:38:52
EasyRocker konečně zpět:-) recenze, komentáře a už jede naplno :-) ahoooj
Znáte to? Člověk tu něco zahlédne, ať je to recenze, nebo něco v poslechovém okénku, nějaký komentář a už, už má chuť si to poslechnout. A tak se mi teď do hlavy dere myšlenka na květinové krále, ti ale v plánu nebyli.

EasyRocker @ 01.09.2016 14:43:32
horyna: díky:-) Dovolená byla náročná, únava byla velká, už se to zlepšuje a hudba jako TFK tomu zdárně napomáhá :-)

horyna @ 01.09.2016 14:46:00
Tak to tam kvalitně natlakuj ať je nálada jak se patří hudebně dokonalá, nanáším ve vícero vrstvách pro umocněný účinek :-)

Detail hodnocení alba (hodnoceno x)

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 7x
VopiceZHoR, Brano, Adam6, horyna, Mohyla, legolas, jiří schwarz
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 5x
kaktus, Petr59, bullb, b.wolf, PaloM
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000