Besides

Besides je mladá skupina z poľského mesta Brzeszcze. Hraje inštrumentálny post-rock v jeho najčistejšej forme. Na ich soundcloud profile je motto ktoré ich hudbu vystihuje asi najlepšie „Našli sme svet citlivosti a emócií. Svet mimo každodenného boja o prežitie. Z tohto sveta sme vytvorili útočisko pre tých čo sú stratení“.

Skupina vznikla v roku 2011 v zložení Paweł Kazimierczak gitara, Piotr Świąder – Kruszyński gitara, Artur Łebecki basa, Bartłomiej Urbańczyk bicie. Neoddeliteľnou súčasťou ich koncertov je vizuálna stránka a preto je Justyna Gurbisz, ktorá sa o ňu stará považovaná za člena skupiny.

Materiál na prvý album sa postupne vytváral už od vzniku kapely. Jeho názov je We Were So a premiéru mal 20. septembra 2013. Zbytok roka sú na koncertnom turné po Poľsku na podporu albumu. Na jar 2014 nasleduje ďalšia šnúra spolu s Obscure Sphinx a Tides From Nebula.

Skupina dva krát vyhrala poľské súťaže mladých interpretov v rámcí toho aj celonárodnú Fonografika Young Stage čo im zaistilo kontrakt na chystaný druhý album u spoločnosti Fonografika. Ich skladba And if I... sa objavila, v roku 2014, na druhom vydaní kompilácie mapujúcej poľskú post-rockovú, ambientnú a post-metalovú scénu pod názvom Cold Wind is the Promise of a Storm, vol.2.


Zdroj:
stránka skupiny, profil na soundcloud a bandcamp

Voľne preložil PavolS 06/2014... (celý článek)

 
Zatím zde není žádné video, můžete ho přidat zde » přidat video

Discografie a recenze

Besides 2013 Besides - We Were So Wrong
hodnocení/rating Besides - We Were So Wrong
0/0
recenze/hodnocení

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000