Beatles, The - Days Before The Hard Night

Beatles, The - Days Before The Hard Night - tracklist alba, hodnocen?, recenze

2011

Tracklist:

1. I DON´T WANT SEE YOU AGAIN (Lennon/McCartney)
2. LOVE OF THE LOVED (Lennon/McCartney)
3. HELLO LITTLE GIRL (Lennon/McCartney)
4. ONE AND ONE IS TWO (Lennon/McCartney)
5. BAD TO ME (Lennon/McCartney)
6. NOBODY I KNOW (Lennon/McCartney)
7. I´M IN LOVE (Lennon/McCartney)
8. WORLD WITHOUT LOVE (Lennon/McCartney)
9. I´LL BE ON MY WAY (Lennon/McCartney)
10. FROM A WINDOW (Lennon/McCartney)
11. LIKE DREAMERS DO (Lennon/McCartney)
12. WHEN I´M 64 (Lennon/McCartney)
13. I´LL BE SATISFIED (Lennon/McCartney)
14. TIP OF MY TONGUE (Lennon/McCartney)

This CD contains songs written by Lennon/McCartney in versions which was never released. Most of them is not included on any regullar LP of The Beatles. John Lennon and Paul McCartney wrote them in the early sixties and they were recorded by The Beatles in the same period, but mostly in form „recordings“ or „home-made demos“ for other interprets. Any way all the songs, which was carefuly reproduced on this CD, was created efore the first shot of A Hard Day´s Night famous movie was done.Obsazení:

Unreleased versions of The Beatles´ songs!
LOAD AN THE END RECORD
Seznam skladeb The Beatles (autorsky signován tandemem Lennon/McCartney - hraných jinými skupinami a interprety, přesto odhalující jejich základní písňovou podobu pro sběratele rarit a zajímavostí, pocházející z raných šedesátých let.

 
30.03.2012 Corsica
2 stars

Tohle hodnocení je špatný, vždycky chci dát něco mezi. Teď jsem se musel rozhodnout mezi 2 a 3 hvězdami, ale to je vedlejší.

Taky ho mám z levných knih, ve slevě za 70 korun, a pokud nejste fanatičtí fanoušci Beatles, hodí se jako zvuková kulisa k Člověče nezlob se. Tím ho neshazuji, jen říkám, k čemu slouží nejlépe
reagovat

merhaut @ 30.03.2012 12:01:31
Infantilní výpustek. Jako reakce budiž, každému není dáno, ale jako recenze?:-)

PaloM @ 30.03.2012 17:17:52
reinkarnovaný Bobík :-)

Óin @ 30.03.2012 23:12:41
Nechte trolly trollovat, nic víc se k tomu nedá napsat :-)

Corsica @ 31.03.2012 11:39:05
doufám, že mi nikdy nebude 50 a víc, jako vám, pánové, protože vidět život takhle kysele by mě asi zabilo

ackerman17 @ 31.03.2012 11:49:02
Možná jestli to náhodou nebude v tom, že se chováš jako malé vztahovačné dítě (není mi ani 30, kdyby si chtěl komentovat věk)...
Já osobně než abych napsal tuto "recenzi", tak raději vypnu počítač. Neříkám, že musíš napsat nějakou sofistikovanou esej, ale hodnota Tvého příspěvku je úplně nulová.

OHNOTHIMAGEN @ 31.03.2012 18:39:49
Já jsem se z téhle parodie na recenzi vůbec nic nedozvěděl.

Mimochodem - je mi dvaatřicet.

23.11.2011 fo-ol
3 stars

Tohle poctivé "ztracené album" obsahuje čtrnáct písní které Beatles na samém začátku své kariéry přenechali jiným interpetům a sami je nikdy oficiálně nevydali. B.J.Kramer, Cilla Black, Fourmost nebo Peter & Gordon to s nimi dotáhli do první desítky hitparády, ve dvou případech dokonce na první místo, zároveň se však svou interpretací značně odchýlili od tolik charakteristického svěžího zvuku ranných Beatles a upřímě řečeno, ty nahrávky dnes znějí dost nijak, jistě i proto že Beatles pochopitelně neodkládali žádné extra perly (čestnou vyjímkou budiž recesističtí Fourmost kteří si z vokálního stylu chlapeckých kytarovek napůl střílí: "Hello Little Girl" zní v jejich podání fakt neodolatelně). Některé z nich najdeme coby demosnímky na Antologiích (+BBC) v podání kompletních Beatles, jiné se dají najít na všelijakých pirátských deskách (obvkykle jen solo hlas + kytara), z těch je však příliš slyšet že jde o demosnímky které nejsou určeny uším veřejnosti: Beatles je prostě bez jakékoliv jiskry a elánu odbrnkají a tím to hasne.
Shromáždit všechna tato ztracená dítka merseysoundu na jedno album v interpretaci revivalové skupiny věrně markýrující sound ranných Beatles považuji za téměř geniální nápad. Však taky toto není první takové album které se dostalo k mým uším, troufám si však tvrdit že je nejlepší a že představuje nejlepší nahrávky dotyčných písní. Výborným tahem bylo omezit se na skladby z jedné éry (odtud název alba) a vynechat tak těch pár odložených skladeb z pozdější doby, nahrávky tak mají jednotného ducha, švih, odpich, charakteristickou eleganci, svítivé vokály se proplétají předivem kytar a skladby plynule navazují jedna na druhou.
Jediné co bych vytknul a co mě trochu vytrhávalo z poslechu je řev fanoušků přimíchaný do některých skladeb - to jste si milí drazí vážně mohli odpustit, stejně jako zcela nesmyslné zařazení "When I'm 64". Oba hity číslo jedna jsou nejchytlavějšími skladbami alba, a zatímco i na Paulovy poměry přeslazený "World Without Love" (který vetoval John) toho dosahuje poněkud podpásovými prostředky, Johnova "Bad to Me" je jiná káva: odlehčená veselá písnička ve středním tempu by jistě nedělala ostudu na žádné Beatlesovské řadovce a takových je tu celá řada: "I Don't Wanna Se You Again", "Nobody I Know" a další a další.
Jste-li věrní fanoušci Beatles tesknící po dalším dávce své oblíbené sluchové drogy, neváhejte, dost možná vás tahle deska potěší víc než Antologie, živák z Hamburského Star Clubu, nahrávky "Threetles" z půlky devadesátých let nebo o dvacet let starší jamsession John+Paul. Jediným ztraceným albem opravdových Beatles, které "Days Before Hard Night" v mém soukromém žebříčku ztracených alb překonává, je Unplugged verze Bílého alba, natočená v Georgově domácím studiu po návratu z Indie (Esher Demos).
reagovat

10.07.2011 Petr Gratias
2 stars

Dostalo se mi do rukou CD, které prodávají v naše městě Levné knihy. Je to zavedená firma, která prodává levnou literaturu, ale i DVD a CD nosiče. Tedy legální a seriózní kamenný obchod…
Oba tohoto CD se nesla ve znamení designu beatlesovského řadového alba A Hard Day´s Night – nicméně NEJEDNÁ SE O NOVÉ CD S THE BEATLES – to musím podotknout předem!
Co tedy dělá tento titul mezi diskografií The Beatles?
Domnívám se, že poctivý fanoušek a sběratel The Beatles by si tohle album pořídit měl – třebaže se nejedná o slavné kvarteto.
Zaprvé – CD stálo tuším jenom 100 Kč – tohle ale není ten pravý důvod. Album je významné tím, že zachycuje pohromadě skladby autorského tandemu Lennon/McCartney, které většinově nebyly The Beatles natočeny, oficiálně vydány na nosičích (pár bootlegů ovšem některé ze skladeb asi bude obsahovat) a nejsou pro širší veřejnost známy. Ano – když se objevily před lety tři dvojdiskové Antologie Beatles, některé ze skladeb se na těchto nosičích objevily. Měly buď charakter zkušebního materiálu, nebo hudebního fragmentu, nebo dokonce i celého záznamu. Přesto ale ani zde nebyl tento seznam zachycen v nějakém komplexním seznamu.
Sběratelé beatlesovské pozůstalosti ale najednou objeví, že ty skladby, o kterých léta vědí, že existují a byly natočeny jinými skupinami a zpěváky, mají najednou k dispozici.
Stačí vzpomenout na výtvarnou knihu Alana Aldridge: Beatles v písních a obrazech – kde se objevují texty těchto písní a přitom nebyly nikdy nalezeny na singlech, ani na řadových albech nebo výběrech.
Původní vydání Aldridgeových knih Beatles An Illustrated Lyrics No. 1 a No. 2 (zejména druhý díl) nám nabídly další texty písní, které jsme nikdy neslyšeli…
Seznam těchto neznámých sběratelských perel není ovšem úplný. Nejsou zde skladby (podepsané samozřejmě autorským tandemem Lennon/McCartney) IT´S FOR YOU, WOMAN (nezaměňovat se skladbou Johna Lennona na albu Double Fantasy!), PENINA, NOT UNKNOWN, INDIA, DERA DHUN, LITTLE EDDIE, SUICIDE, FOUR NIGHT IN MOSCOW, STEP INSIDE LOVE (natočila zpěvačka-kamarádka Beatles – Cilla Black), PINK LITMUS AND PAPER SHIRT… pocházející z různých období beatlesovské existence.
Skladbu HELLO LITTLE GIRL natočili svěřenci manažera Briana Epsteina Fourmost, WORLD WITHOUT LOVE natočili Peter And Gordon (Peter – byl málem švagrem Paula McCartneyho. Jmenoval se Asher a byl bratrem jeho přítelkyně Jane Asherové – britské herečky, se kterou byl McCartney zasnouben a žil v londýnské rezidenci jejich rodiny. Později se stal obchodním ředitelem firmy Apple v USA). Také bych měl poznamenat, že tuto píseň v anglické verzi natočila v r. 1966 pražská skupina Crystal na singl, dnes sběratelský unikát.…, BAD TO ME natočili Billy J. Kramer And The Dakotas…. Další písně nazpíval Tommy Quickly a Američan působící v Británii – P. J. Proby…..
Dnes už se můžeme jenom dohodovat, proč tyto skladby nebyly oficiálně vydány The Beatles na singlech a albech. Na první poslech je jejich beatlesovský styl raných šedesátých let krásně čitelný a nezdá se, že by to byly nějaké hrůzné pokusy s hudbou. Autoři ovšem mohli mít na tyto písně úplně jiný názor – nemuseli být spokojeni s melodiemi, anebo také z texty, třebaže v těch časech se na kvalitu textů příliš nehledělo a hudba z této doby byla určena zejména k tanci a zábavě, než k nějakému hlubšímu meditování nad jejich obsahem.
Zdržím se tentokrát jakékoliv recenze, není namístě. Třebaže na obalu alba jsou vypodobněni slavní The Beatles, není to jejich regulérní album. Přesto se domnívám, že by toto CD mělo být v jejich diskografii zařazeno pro názorný příklad, jak asi zněly jejich rané písně pro konkrétní představu. Kvalita záznamu není určena pro hifi aparatury, třebaže byl záznam digitalizován a úroveň nahrávek není příliš vysoká. Je to však živé hudební svědectví o písních, které zcela určitě nebudou oficiálně nikdy vydány a signovány jménem The Beatles – proto je doporučuji pozornosti skutečných beatlesovských sběratelů a skalních příznivců.

Petr Gratias
reagovat

OHNOTHIMAGEN @ 10.07.2011 21:32:10
"Woman" není podepsána Lennon-McCartney, ale Bernard Webb (Paulův pseudonym), stejně jako "Dehra Dun", jejímž autorem je George Harrison.

Petr Gratias @ 11.07.2011 09:25:42
Zdravím....
Bylo mi jasné, že za tím pseudonymem u autorství skladby Woman se schovává někdo z Beatles (nevím ovšem proč) a že je autorem skladby Dehra Dhun George vím, jenom jsem to do textu nezakomponoval a tím pádem "neoddělil" od autorství Lennon/McCartney.
Díky za upozornění!

czewa @ 11.07.2012 16:27:20
Děkuji vám, pane Gratiasi, za zajímevé informace, které jste tu shrnul. Bohužel stále přesně nevím, KDO to záhadné CD opravdu nahrál, jaká kapela neuvedla na obal svůj název a proč vlastně. Kvůli autorským právům? Ať už je to jak chce, CD není špatné, ale nemělo by o sobě člověku tvrdit, že bylo nahráno Beatles, když pravda je jinde.

Detail hodnocení alba (hodnoceno x)

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 1x
fo-ol
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 2x
Petr Gratias, Corsica
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000