Alice Cooper - Pretties For You

Alice Cooper - Pretties For You - tracklist alba, hodnocen?, recenze

1969

Tracklist:

01. Titanic Overture - (1:09)
02. 10 Minutes Before the Worm - (1:27)
03. Sing Low, Sweet Cheerio - (5:33)
04. Today Mueller - (1:38)
05. Living - (3:02)
06. Fields Of Regret - (5:36)
07. No Longer Umpire - (1:54)
08. Levity Ball (Live At the Cheetah) - (4:23)
09. B.B. On Mars - (1:08)
10. Reflected - (3:10)
11. Apple Bush - (2:57)
12. Earwigs to Eternity - (1:14)
13. Changing, Arranging - (2:58)

Produced by Alice Cooper
Music, lyrics and arrangements by Alice Cooper

Cover painting by Ed Beardsley
Photography by Ed Caraeff
Design by John Williams

(Alice Cooper, LP, Straight STS-1051, July 1969)


Obsazení:

Alice Cooper - vocals, harmonica
Michael Bruce - guitar, keyboards, vocals on Sing Low
Glen Buxton - guitar
Dennis Dunaway - bass
Neal Smith - drums

 
02.04.2014 Miloš Novák
5 stars

Já žasnu nad recenzemi,které udělali kolegové z progboardu,protože můj názor je,že první 2 alba,právě ,protože vybočují z jeho dalších alb, jsou v jeho tvorbě ,to nejlepší,co A.Cooper stvořil. V dalších albech se sice,jak říká našel,ale proti dvěma prvním albům,je to vyloženě komerční tvorba.Já vím,že potřeboval prodávat a nějak živit kapelu,proto po prodejním neúspěchu prvních 2 alb asi musel zkomerčnit.Já mu to nezazlívám,každý se musí nějak živit.Million dollar babies také vlastním a líbí se mi moc. Trochu Vám jedničku přiblíží,aby jste byli v obraze. Titanic overture - kostelní varhany,psychedelická hudba,jako hrom,úvod alba naprosto skvělý. 10minutes before the worm - vyložená Zappovina,asi trochu ovlivněni Frankem. Sing low,sweet cheerio - první delší skladba na albu,slyším náznaky Tremeloes,ale i Beatles z pozdějších alb,nádherná kytara,kapela maže na plné pecky,foukací harmonika skladbě dodává chvílemi až jazzový základ a kdesi vzadu naprosto precizní bass guitar..Naprosto vymakanáskladba.Today Mueller - další z krátkých na albu,famozní zpěv Alice s jeho typickým hlasem,velice povedená věc,i když kratší. Living - skladba je založena na vokálech kapely a sol. kytara mají prim.Trochu mi to připomíná staré Byrds.Opět další skvost,všichni se činí,pěknej mazec,opět vůbec nenudí. Fields of regret - opět nádherné vokály a psychedelie,stále Vás nutí naslouchat,pořád se na albu něco děje a vtom je právě to kouzlo.3 hvězdy za tuto pecku,jsou směšné.Teprve dnes se albu dostává hodnocení za nadčasovost.Podívejte se na progarchives.Závěr skladby neskutečné varhany,mydlí do Vás a opět vokál.Opět další oecka na albu. No longer umpire - další z krátkých,opravdu je tam slyšet vliv Floydů. Levity Ball - zní to jako obdoba skladby Memphise tennesee,ovšem potom sklsdba graduje do Pink Floyd do doby Umma Gumma. B.B . on Mars - Tak tady se vyřádila především sol. Kytara ,jen kratší vsuvka a kapela pokračuje skladbou Reflected - jasný vliv ranných Floydů z období The piper at the gates of down. Podobnost možná čistě náhodná,krásná skladba. Apple bush - Nic nevybočilo ze struktury alba,vokály mají hlavní slovo.Earwigs to eternity - další kratší skladbička Sid Barrett - jako vyšitý. - CHanging arranging - opět v roce vydání zkouška nervů,co posluchači vydrží,psychedelie,jako hrom.Nevydrželi a neprodávalo se . jejich chyba .Teprve dnes ceněné album a společně s druhým , naprosté pecky A.Coopera ,jak jinak 5 hvězd.Doufám,že si někdo pustí na YT.Myslím,kdo muzice rozumí,pochopí,co nám A.Cooper chtěl sdělit.
reagovat

zdenek2512 @ 02.04.2014 18:05:32
Ahoj Mildo, pustil jsem si to a je to jak pises, Frankova produkce je znat :-). Pak to slo do naruce popu, ktery zvlaste na Billion Dollar Baby mam rad. Prvni dve desky jsou skvost.

kali @ 03.04.2014 07:18:18
První deska, která se mi dostala s Cooperem do ruky, byla Love It To Death. Na burze jsem ji pak vyměnil právě za Pretties For You. Ve sbírce mám dnes na CD obě a řadu dalších "cooperovek". Kvalita z té nahrávky ani po těch lezech nezmizela, spíš naopak.
Dávám 4.

zdenek2512 @ 03.04.2014 10:11:11
Mildo, všechna čest ta deska je skutečně úžasná jsou tam Pink Floyd, Beatles a Frank Zappa. Nemá to chybu, škoda, že v tomhle duchu nepokračoval.:-)

Jarda P @ 03.04.2014 14:28:59
Zdeňku, kdyby takhle pokračoval, tak se obávám, že by dnes o němnikdo nevěděl :-). Pro mě začíná Alice albem School´s Out a končí Wellcome To My Nightmare.

zdenek2512 @ 03.04.2014 14:36:04
Ahoj Jardo, musím přiznat, že budeš mít pravdu, to co začalo Killerem je úplně jinde. Tu horní hranici na Welcome To My Nightmare mám totožnou. Desky po Welcome mě vůbec nezajímají.:-). To je někde jinde.

Voytus @ 03.04.2014 15:49:32
Sice jsem se ke Cooperovi dostal přes Trash a Hey Stoopid, ale tyhle první dvě úletovky jsou skvělý! Holt Zappa! On těm svým svěřencům nechával naprostou tvůrčí svobodu a výdělek měl na háku, hlavně, když se všichni ve studiu dobře bavili. Jen tak mimochodem, píseň Reflected byla o pár let přepracována a znovu nshrána coby Elected, první větší Cooperův hit.
Znám jeho tvorbu po Welcome to my nightmare, novější věci jsem pořádně neslyšel, takže si netroufám vůbec hodnotit, co vlastně dneska dělá. Nicméně bych těm albům po prvních dvou neříkal "pop", i když každej máme holt jiný ucho.

Cossack @ 03.04.2014 18:25:01
Skoro jsem se bál, aby to zase Tví „místní bodyguardi” nebrali, jako můj útok na Tvou osobu, Zdeňku, ale nakonec se přece jen „odvážím” a zeptám…

Napsals: „Desky po Welcome mě vůbec nezajímají.:-). To je někde jinde.”
Má otázka zní: A kolik z nich jsi opravdu slyšel?
Podotýkám, že jeden poslech toho moc neodhalí (a to platí obecně), ale aspoň ten – tj. poslechnuté celé album. Mimochodem, těch studiových od té doby bylo přesně 18.

Cossack @ 03.04.2014 18:28:44
P. S.
Samozřejmě pouze v případě, že tím „Welcome” nemáš na mysli poslední studiovku Welcome 2 My Nightmare z roku 2011…
Ale to bys zase musel být vizionář, abys věděl, že (případní) následovníci budou „někde jinde”. :-)

zdenek2512 @ 03.04.2014 19:57:55
Nechtel jsem odpovidat , ale kdyz to chces slyset tak mezi nami co jsme se bavili o bigbitu tak kapely typu Uriah Heep, Alice Cooper, Nazareth, Kiss, Queen, Sweet apod nikdo neposlouchal, pro nas to byla komerce. Nektera CD jmenovanych interpretu jsem si koupil az v posledni dobe. Co se tyka A. Coopera tak od nej jsem tehdy mel na pasku Schools Out a Billion Dollar Babies. Muscle Of Love jsem zavrhl po par poslesich, Welcom To My Nightmare jsem slysel na disko, ale jen tu skladbu, cela deska me nezajimala. Jak uz jsem napsal prakticky od roku 75 jsem desky Alice Coopera cilene neposlouchal. Pred par lety jsem si hlavne kvuli obalu koupil Billion Dollar Babies. Na prvni dve desky me upozornil Milda a to je jiny kafe. Nevim co Ti vadi na tom, ze se mi Cooperovo dilo nelibi, ja nikomu nevycitam ani se ho neptam proc se mu nelibi Captain Beefheart nebo treba Residents.

Cossack @ 03.04.2014 20:59:55
Zdeňku, nemáš dojem, že jsi občas (jako například právě teď) trochu „mimo mísu” a zbytečně „přecitlivělý”? Já tedy ano!

Tak nejdřív, po zdůraznění, že jsi nechtěl odpovídat, začneš psát o něčem úplně jiném, na co jsem se vůbec neptal (a mimochodem jsi tu totéž už několikrát zopakoval při nejrůznějších příležitostech).
Potom si začneš protiřečit (což u Tebe ostatně není nic neobvyklého), když své předešlé tvrzení, že „Tu horní hranici na Welcome To My Nightmare mám totožnou.” vlastně popřeš poznámkou „… Welcom To My Nightmare jsem slysel na disko, ale jen tu skladbu, cela deska me nezajimala…”.
Nakonec všemu nasadíš korunu rozhořčenou (a naprosto nepatřičnou) výtkou:
„Nevim co Ti vadi na tom, ze se mi Cooperovo dilo nelibi, ja nikomu nevycitam ani se ho neptam proc se mu nelibi Captain Beefheart nebo treba Residents.”
Nebo mi snad můžeš ocitovat, kde jsem něco – byť jen vzdáleně – podobného psal? Abys to náhodou zase omylem nepřekroutil, tak zcela konkrétně – kde jsem psal, že mi vadí, že se Ti nelíbí dílo Alice Coopera? Pokud vím, ptal jsem se jen, kolik těch dalších nahrávek jsi slyšel (když tvrdíš, že jsou úplně jinde).

No, po pravdě mě mrzí, že jsem se natolik „osmělil” a svůj dotaz vznesl… Byla to chyba, kterou již víckrát neudělám. Tímto se velice omlouvám!

zdenek2512 @ 04.04.2014 04:30:56
Myslím, že za tohle si se omlouvat nemusel. To, že jsem tam napsal, že jeho desky beru do Welcome To My Nightmare je pravda, že je neposlouchám to je taky pravda žádné protiřečení. Poslechl jsem si po Milošově upozornění první dvě jeho desky a překvapilo mě, že se to dalo poslouchat.

Jarda P @ 04.04.2014 07:36:14
Ze závěrečné poznámky bych spíš soudil, že je přecitlivělý spíše Cossack :-)
Metalisti a milovníci experimentů málokdy najdou společnou řeč.

hejkal @ 04.04.2014 07:46:02
Zaujímavé je, že experimenty sa nevzťahujú iba na vymedzenú oblasť ľudskej činnosti, dejú sa v každom mysliteľnom smere, žánri atď. :)

Cossack @ 04.04.2014 15:04:18
zdenek2512:
Pochopitelně, že nemusel…
Musím totiž jenom umřít, a na to nijak nespěchám. :-)

Jarda P:
Tvůj úsudek je dost vedle. To, že nemám zájem o zbytečné a nikam nevedoucí spory, je jen těžko „přecitlivělé”. A reagování na některé příspěvky přesně takovou situaci vyvolává.
(Tohle je třeba ten případ.)
Jinak, ty dvě kategorie, co uvádíš (tedy „metalisté” a „milovníci experimentů”), se absolutně nevylučují… (Další Tvůj mylný soud.)

kali @ 04.04.2014 15:35:34
Ať se napíše cokoliv, pravdu má vždy Cossack, už to chápete?

Cossack @ 04.04.2014 15:53:17
Díky, kali, přesně tak… Konečně na to někdo přišel!
:-D

Jarda P @ 04.04.2014 16:01:44
Na to jsme uz prisli davno :-)

pito63 @ 04.04.2014 17:17:08
Album som si kúpil zhruba pred rokom a tiež žasnem - nad recenziou i príspevkami...
Roman, čítam, že si sa nedočkal odpovede. Vari si nečakal zázrak.

Citujem: „Myslím, kdo muzice rozumí, pochopí, co nám A. Cooper chtěl sdělit.“
Ak sa mi debut nepozdáva, znamená to, že sa nerozumiem muzike? Miloš, snáď mi nechceš tvrdiť, že máš zázračný prístroj na meranie kvality.


Miloš Novák @ 04.04.2014 17:47:51
Zdravím Piťo,měřák na kvalitu muziky nemám,ale jen jsem chtěl upozornit na jeho první 2 alba,která jsou naprosto nedoceněna a myslím muzikantsky z jeho nahrávek jsou na naprosté špičce.Vezmi před rozvinutím této debaty,kolik lidí první 2 alba znalo a vidíš,některé jsem mojí recenzí dotlačil,že se začli zajímat a pustili si.To byl můj záměr.Proto i Tobě doporučuji Runaway Totem,prog posloucháš,myslím,že nebudeš zklamaný.Zdraví Miloš

zdenek2512 @ 04.04.2014 18:02:54
Pokud vim tak jsem napsal, ze Alice Cooper me nezajima a neposloucham ho, z toho si kazdy vydedukuje ze jsem si asi jeho dilo po Billion Dollar Babies nepoustel a neslysel jsem zadne. Mildova recenze me zaujala a prvni deska je skvela je tam vsechno co na dalsich deskach neni. Kdyz se to nekomu libi je to jeho vec, ja to nikomu nevyvracim, mne ta jeho pozdejsi tvirba nic nerika. Howgh

yngwie3 @ 04.04.2014 18:49:04
:o) ... nedokážem posúdiť, či má Cossack vždy pravdu, ale podľa mojho názoru, sú jeho argumenty a postrehy realistické, fundované a postrádajú akúkoľvek afektovanosť ... a to je veľmi doležité, pre objektívny pohľad na vec ... nechajme afekt holkám :o)

pito63 @ 04.04.2014 18:52:27
Miloš, vďaka za odpoveď!
Ja nespochybňujem Tvoju snahu a zásluhu na propagácii albumu "Pretties For You", len sa snažím pozorne čítať a vnímať aj text, čo mi autor recenzie ponúka. Z tej poslednej vety som zaskočený, preto som reagoval. Nebudem to ďalej rozvádzať, nemalo by to konca.
Čo sa týka kapely Runaway Totem, prečítal som si krátky profil na Progboarde. Niekedy skúsim.

yngwie3 @ 04.04.2014 19:01:03
to zdenek2512: Zdenku ... ak napíšeš vetu, " Alice Cooper me nezajima a neposloucham ho " tak si z toho každý vydedukuje len to že, " Alice Cooper Tě nezajimá a neposloucháš ho " ... nič viac, nič menej ... nikto z nás čo sme tu, nie je zamestnaný v Delfách ...

Cossack @ 04.04.2014 19:17:12
Piťo, odpovím Ti na otázku : Nečekal. Ale za pokus to stálo (co kdyby?)…

Jinak mnou zmíněné protiřečení pokračuje (a bylo tu i předtím, ne že ne):
Jako horní hranice uvedeno album "Welcome To My Nightmare", ovšem poté upřesnění, že poslechnuta byla jen titulní píseň, navíc kdesi na diskotéce, tedy jednou (nepředpokládám, že by ji DJ za ten večer pustil 2×);
teď náhle má být každému jasné, že po "Billion Dollar Babies" už Zdeněk žádné dílo nezná a nepouštěl si ho; ale kousek výše uvedl, že "Muscle Of Love" zavrhl po pár posleších, přitom jde o následovníka "Billion Dollar…" – zřejmě opravdu ty vizionářské schopnosti má, takže klobouk dolů.
Důkazem toho je pro mě i tvrzení o následujících (neposlechnutých) albech, cituji: „To je někde jinde.”
Jak je vidět, není důležité hudbu slyšet, ale mít na ni vlastní názor. :-) A pak ho prezentovat dál, vždyť to je právo každého… :-D

Ještě jednou se proto vrátím k Piťovi…
Nakonec jsem se té odpovědi dočkal, i když nepřímo, v reakci na Tvoji poznámku.
Pro úplnost podotýkám, že mi opravdu nevadí, jestli se někomu líbí či nelíbí totéž co mně (opak je pravdou, je mi to naprosto lhostejné); jen nemám rád mystifikace a nepodložená tvrzení.

Protože, jak pochopil kali, mám vždycky pravdu, a ONI, Jarda P, „na to uz prisli davno”, nemá smysl se se mnou přít a odporovat mi. :-)))
A zakončím to podobně jako Zdeněk, po indiánsku: Howgh!

kali @ 04.04.2014 19:25:47
..."a furt tou hubou mele, co našeče chmele..."
Takto česká lidová.

Cossack @ 04.04.2014 19:28:50
Ty mně taky, kali… :-)

kali @ 04.04.2014 19:33:45
A tu o té potrefené huse znáš, Kozáku??

zdenek2512 @ 04.04.2014 19:49:44
Kdyz otazka byla "kolik jeho alb po Welcome .... jsi slysel" tak odpoved je bud zadne nebo to co jsem napsal. To ze ten druh hudby co produkuj Alice Cooper a jemu podobni se mi nelibi, nezajima me a neposloucham ji, nikoho nenutim, aby prestal poslouchat co se mu libi a nenapadam ho za to. Projevil jsem souhlas s recenzi a to nesmim? Omluvil jsem se vsem, ktere jsem "poskodil" recenzemi na Uriah Heep a Rainbow co jeste chces. Muzu se na to tady vykaslat, ale pridal jsem 120 profilu a 250 svych postrehu k album, ktere Te asi nezajimaji, ale treba me by toho bylo lito. Stejne to tak dopadne, protoze na system kdy neco napisu ke skupinam, ktere se tesi oblibe urcite skupine posluchacu tak nasleduji neadekvatni reakce. Je to tak tezke pochopit, ze se nekomu libi napriklad Frank Zappa, Captain Beefheart a na druhou stranu nelibi komercni skupiny napriklad Uriah Heep, Rainbow apod.

martin69 @ 04.04.2014 19:57:51
Těžké to není. Naopak!!! Jen myslím, není nutné to omílat, pořád dokola :-)))

yngwie3 @ 04.04.2014 20:04:53
... nedomnievam sa, že Uriah Heep, Rainbow a pod., ktorí sú vo všeobecnosti považovaní za jedny zo základných kameňov hard rocku, sú komerční ... vysoký predaj ich álb a návštevnosť koncertov horeuvedených, svedčí o kvalite ich tvorby ... každá kapela sníva o velkom počte fanúšikov a z toho plynúceho úspechu ...

Cossack @ 04.04.2014 20:21:23
Vůbec bych s tím neměl problém, je to věc vkusu každého posluchače, Zdeňku.
Ovšem pokud tvrdíš něco nepodloženého, odpusť, ale nedá mi to, se neozvat. A hodnotit nebo se jakkoli vyjadřovat k hudbě, již jsem ani neslyšel a neznám ji, to mi připadá hodně divné.
Dál si piš, co chceš, já tímto s daným tématem opravdu končím, a to „Howgh!” dodržím.
(Žádné další protimluvy, polopravdy, nepravdy atd. to nezmění, byť je sem vloží kdokoli.)
It’s Only Rock ’N’ Roll!

vdeck @ 04.04.2014 20:54:31
Ale no tááák.
Zmínka o Uriah Heep mě pobavila. Chlapci mají nejlepší léta za sebou a podle tohoto odkazu >> odkaz se zdá, že berou kšefty i v pražských sálcích o velikosti většího tenisového kurtu.
Celkem ústup ze slávy...

A abych zůstal u Lízinky Cooperovic. Když měl slogan o nejhorší kapele v LA, tak to bylo fajn. Později šokoval pódiovým pojetím a muzika se začala zvolna vypařovat. Ale jo, občas si ho pravidelně (vždy 29. února) pustím a dokonce jsem si koupil dvě jeho CD za nějakých 79 Káčé kus (Brutal Planet a Dragontown) v Levných knihách...

vdeck @ 04.04.2014 20:59:45
Ještě odcituji část promo textu na onen kbelský megakoncert.

Pelas (přezdívka pořadatele a aktivní hudebník od roku 1965) to trefil velice trefně:

O skupině Uriah heep bylo někdy žertovně hovořeno jako o ,, Beach boys heavy metalu´´ pro jejich melodické písničky a vícehlasé doprovodné vokály.

Jejich hudba je však zařatována do Hard rocku, heavy metalu, progressive rocku a nebo jazzu.

Uriah Heep si drží svou ,, vážnost´´ a své fanoušky hlavně v Německu, Holandsku, Japonsku, Rusku a na Balkánském a Skandinávském poloostrově, kde stále vystupují.

yngwie3 @ 04.04.2014 21:27:13
to vdeck: ... si presvedčený, že budeš mať na prahu 70-tky stále kvalitnú erekciu ? ...

vdeck @ 04.04.2014 22:09:56
yngwie3:
Netuším, jak tvoje erekce souvisí s tvým tvrzením o vyprodaných sálech partičkou okolo Mr. Boxe, ale takový B.B. King vyprodal ve věku 80 let pražskou Sportovku...
Já jsem uvedl holá fakta - Uriah Heep Praha - Kbely a jejich vystoupení ve zdejším kulturáčku. Co se ti na tom nezdá?

Lízinka Cooperů zatím ve Kbelích nehrála a pokud bůh dá, tak určitě hrát nebude.

zdenek2512 @ 05.04.2014 06:28:50
Uz naposled, ta poznamka o vesteckych schopbostech me pobavila, nevim kolik z vas si koupi nebo posloucha dilo interpreta kdyz ho nejake album zklame. Proc, aby to zklamani bylo jeste vetsi. Stejna blbost je reagovat na s prominutim slovicka a pi.....ny a ta reakce muze byt sebelepsi. To je potom ta precitlivelost.

yngwie3 @ 05.04.2014 07:54:44
to vdeck: hm ... Ty asi nebudeš hudobník alebo niekto, kto prezentuje nejaké svoje nadanie / tanec, maľovanie, šport ... etc / na verejnosti a asi si nikdy nebol zamilovaný ... inak by si vedel, že robiť hudbu pre ľudí, je láska na celý život a budeš hrať až do konca, aj keby si to už nepotreboval z hľadiska finančného zabezpečenia ... je to ako droga v tom dobrom slova zmysle ... to predsa neznamená, že ak si hrával v časoch najvačšej slávy Premier League, nemožeš robiť ľudom radosť zo svojej hry a tým aj sám sebe v okresnom prebore ... v tom je tá súvislosť

kali @ 05.04.2014 09:12:27
Do Sportovky ani do Kbel Cooper hrát nejde, ale sem ano.
Howgh.
>> odkaz

Mirek Kostlivý @ 05.04.2014 12:34:08
Je to tak, jak píše Zdeněk. Prostě se ty jeho desky v 70. a 80. mezi rockery, co si je chodili vyměňovat na burzu (aspoň v Praze), moc neposlouchali. Což neznamená, že se mezi jednotlivými kousky nenachází kvalita. Je fakt, že tenkrát mi od výměny LP odradila i ta jeho image, tak podobná Kiss, které jsme tenkrát opravdu nemuseli ...

25.09.2007 kneekal
3 stars

Pretties For You je pro fandu klasického Coopera asi trochu divná ryba. Vincet a jeho boys sice začínají zostra, ale ne hard rockově, ale psychedelicky.

Moc nevím k čemu bych tu desku přirovnal. Vlivů se mi tam mísí nemálo, a tak zatímco sem tam vykukuje vliv barrettovský, tak hned za rohem mám neodbytný pocit, že mají Alice Cooper rádi raného Zappu. Vše ale patřičně elektricky podložené a protkané kratšími poněkud úchylnějšími skladbičkami. No, posuďte sami.

Ze skladeb je zajímavé se mrknout na Reflected. Přijde vám povědomá? Jasná věc, stačí si oživit Billion Dollar Babies, kde se vyskytuje hudební klon Elected.

Jak se mi deska líbila? Jo, u mě dobrý, divná psychedelie, divní týpci. Proč by ne. :)

***
reagovat

newman @ 05.04.2010 14:08:35
Výstižná recenze. Hudebních motivů na tři alba. Alice je všechny udal hned ve svém prvním LP. Komu vadí, že se hudební motivy nerozvíjí déle, tak se k tomuto albu asi často vracet nebude.
Přesto(nebo právě proto)určitě kvalitní debutové album, určitě ne nějaký odpad. Tehdy byl prostě u některých kapel takový trend a tři hvězdy jako hodnocení odpovídají.

Detail hodnocení alba (hodnoceno x)

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 2x
Miloš Novák, Mildided
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 1x
kali
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 2x
kneekal, joel
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000